Dlaczego warto przeczytać książkę pt. “Odwróć wzrok” Rachel Abbott?

Rachel Abbott jest bardzo znaną i lubianą przez wielu czytelników autorką. Po prostu ją kochamy. Czytanie każdej książki tej autorki sprawia nam tyle radości, że nie możemy się od niej oderwać. Tematy, które porusza są tak ciekawe, a akcja zawsze toczy się w zawrotnym tempie, że nie sposób się przy niej nudzić. Tania Książka – Odwróć wzrok Rachel Abbott to książka, która całkowicie nas pochłonie.

Co tam się dzieje?

Trudno opisać historię tej rodziny, która miała szczęście stracić na loterii wszystko, co najcenniejsze w ich życiu. “Odwróć wzrok” to dziesiąty tom z serii Ciemna Strona, z których każdy jest przekombinowanym thrillerem z tak wciągającą fabułą, że nie możemy go skończyć, nie licząc opisów w książkach i bardziej odkrywczych. Jest to gra o mistrzostwo, temat, który może poruszyć serce, czasem z bólu, czasem ze strachu.

Kogo spotkamy w tej książce?

W tej książce poznamy główną bohaterkę, Martę, której nie ma, kiedy nie powinno jej być w tym miejscu, i której życie legnie w gruzach. Wiele lat zajęło jej uporanie się z trudnym dzieciństwem i nastoletnim życiem, ale pech ciągnie się za nią jak cień. Martha myśli, że ma przeszłość pod kontrolą i nawet przez chwilę czuje się bezpiecznie. Niestety, przeszłość powraca i trzeba uciekać ponownie lub można zmierzyć się z przeszłością, aby być wolnym ponownie. Przygotowuje się na taką chwilę, że torba jest zawsze pełna.

Czego dotyczy opowiadana historia?

Jeden człowiek zrujnował życie tak wielu osób jednym niezwykłym darem. Ona popełniła błąd, a on go wykorzystał. Z tego powodu zginęli ludzie. Jeśli policja ją znajdzie, on znów wygra. Właściwie przez przypadek. Z firmą zmarłego męża związana jest niejaka Marta, samotna matka wychowująca małego chłopca, perfekcjonistka. Policja potrzebuje tej kobiety tylko po to, by móc zadzwonić na telefon ofiary. Telefon jest telefonem biurowym, zabezpieczonym hasłem, a Marta ma dostęp do kodu, który pomaga policji odblokować telefon. Kobieta jednak niespodziewanie znika, co może wyznaczać, że ma coś na sumieniu. Bez uprzedzenia to właśnie ona staje się bohaterką powieści. Poznajemy jej dzieje i teraźniejszość.

Jak wygląda kompozycja?


Rozdziały poświęcone kobietom przeplatają się z rozdziałami dotyczącymi zachowania Toma Douglasa. Wkrótce dowiadujemy się, że Martha ukrywa się od dłuższego czasu i obawia się, co policja może znaleźć w tej sprawie. Boi się konsekwencji tego. Jest tak kolorowo, jak gdyby nic nie zostało powiedziane. Nie można powiedzieć nic więcej.