Ucieczka, tylko dokąd?

"Odwróć wzrok" to już dziesiąta odsłona kryminalnych zagadek, które rozwiązuje nieustraszony Tom Douglas. Rachel Abbott zadbała, by publikacja jednocześnie cieszyła fanów serii, jak i pozwoliła bez problemów na zaznajomienie się z postacią, bez strachu, że nie połapie się w wątkach, które były rozwijane w poprzednich odsłonach. Tym razem porusza nie tylko skomplikowaną sprawę morderstwa młodej kobiety. Roztacza przed czytelnikiem wizję popadnięcia w pułapkę sekty, która coraz silniej zaciska szpony na współczesnym społeczeństwie

Pościg, który ma dwa cele

Odwróć wzrok” (https://www.taniaksiazka.pl/odwroc-wzrok-rachel-abbott-p-1527509.html) to już dziesiąta odsłona kryminalnych zagadek, które rozwiązuje nieustraszony Tom Douglas. Rachel Abbott zadbała, by publikacja jednocześnie cieszyła fanów serii, jak i pozwoliła bez problemów na zaznajomienie się z postacią, bez strachu, że nie połapie się w wątkach, które były rozwijane w poprzednich odsłonach. Tym razem porusza nie tylko skomplikowaną sprawę morderstwa młodej kobiety. Roztacza przed czytelnikiem wizję popadnięcia w pułapkę sekty, która coraz silniej zaciska szpony na współczesnym społeczeństwie.

Właściciel firmy zajmującej się podzespołami sztucznej inteligencji, Niall Strachan, z pozoru ma wszystko i wygrał życie. Biznes prosperuje wyśmienicie, w mieście wszyscy go szanują i darzą estymą, a jego piękna żona dodaje mu radości dnia codziennego. Pewnego razu, zgodnie z tradycją, Genevieve wychodzi na wieczorny spacer. Taki, z którego już nie wróci. Morderstwo ma miejsce w przestrzeni publicznej, w parku, a mimo to nie ma żadnych świadków, narzędzia zbrodni, ani motywu. Z pozoru wydaje się, że nic nie można z tym zrobić. I właśnie wtedy do akcji wkracza nadinspektor Douglas.

Powoli zbierając tropy


Detektyw doskonale wie, że w jego pracy wymagana jest cierpliwość. W tym tomie musi jej używać nader często, ponieważ najmniejsze potknięcie wymagać będzie od niego rozpoczynania pracy od nowa. W wyniku rozlicznych przesłuchań skupia się na postaci niejakiej Marthy, która była pracownicą Strachana, a od dnia morderstwa jego żony nie przyszła do pracy. Znalezienie jej nie jest takie łatwe, kobieta po prostu zniknęła, opuszczając w pośpiechu mieszkanie, a wraz z nią nie wiadomo gdzie znajduje się jej nieletni syn.

Sytuacja nabiera tempa w momencie, gdy Douglas odnajdzie powiązania Marthy z niebezpieczną sektą, z którą nieuchronnie łączyć można bohaterkę w jej przeszłości. Macki organizacji sięgają doprawdy wysokich szczebli, a odkrycie, kto i dlaczego zamordował Genevive zaczynają wyglądać na coraz bardziej zawiłe, wręcz mroczne. W sytuacji z pozoru bez wyjścia da się znaleźć cień szansy na dotarcie do sedna sprawy. Douglas, podążając za nim coraz bardziej zatapia się w mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Nie wie, czy robi dobrze, kilkukrotnie przewartościuje swoje podejście do sprawy, by dostarczyć czytelnikom wrażeń kryminalnych najwyższych lotów. Nie bez znaczenia będzie jego interakcja z Marthą, a także sposób, w jaki będzie chciał ją przekonać do swoich racji.